Garážové a priemyselné brány

Garážové brány ponúkame v širokom sortimente od cenovo výhodných neizolovaných brán až po plne izolované v rôznych dizajnoch a farebných odtieňoch.
Tipy garážových brán:

Sekciové garážové brány
Rolovacie garážové brány
Priemyselné garážové brány
Garážové brány majú širokú ponuku povrchovej úpravy so štruktúrou dreva – woodgrain, čím je dosiahnutá maximálna vernosť podoby dreva a zabezpečuje, že dažďová voda nezanecháva stopy na povrchu brány a drobné škrabnutia sú takmer neviditelné. Farebné vyhotovenie panela z int. strany - len v bielej farbe


Sekciové garážové brány

nadštandardnou hrúbkou sekcie, spoľahlivým chodom a dlhou životnosťou patria pre svoj vzhľad a mnohorakosť povrchového prevedenia k najviac používaným typom brán.

Brána je zložená z pozdĺžne členených sekcií, ktoré pri otvorení brány plynule zachádzajú po vodiacich koľajniciach pod strop. Sekcie sú spojené bezpečnostnými zámkami proti privretiu prstov a vyplnené tvrdenou polyuretánovou penou. Všetky brány majú integrovanú protipádovú poistku v prípade pretrhnutia pružiny.

Spôsob ovládania ručné alebo automatické.

Brány sa vyrábajú v typizovaných rozmeroch aj v rozmeroch na mieru.

Vďaka viacerým typom kovania je možné umiestniť bránu takmer do každej garáže.

V ponuke máme brány so vzorom kazety, hladkým panelom, polovičnými prelismi, lamelovým alebo mikroprofilovým vzorom.

Rolovacie garážové brány

sú vhodné predovšetkým do priemyselných objektov. Nezasahujú do interiéru garáže a možno ich namontovať do otvoru, pred otvor, ale aj za otvor brány.

Tento typ brány je atraktívny aj pre jej možnosť použitia na zabezpečenie vchodu, výkladu, prípadne presklenej fasády. Rolovacie garážové brány dodávame len s automatickým pohonom.

Rolovacie garážové brány majú o niečo nižšiu životnosť, keďže lamely podliehajú väčšiemu opotrebeniu ako u sekciových brán. Nevýhodou je aj ich tendencia prehýbať sa pri väčšej ploche brány. V prípade vonkajšej montáže sa zvyšuje bezpečnostné riziko.

Hliníková lamela š. 77 alebo 55 mm je vyplnená polyuretánovu penou. Okrem základných farieb bielej a hnedej sú k dispozícii ďalšie odtiene RAL alebo potiahnutie lamely renolitovou fóliou v imitácii dreva.

Priemyselné garážové brány

oproti privátnym garážovým bránam spĺňajú naviac ďalšie technické požiadavky, ktoré sú stanovené pre priemyselne využívané brány.

Medzi hlavné výhody patria spoľahlivosť, dobré termoizolačné vlastnosti vďaka panelom zatepleným polyuretánovou penou a široká škála typov kovania, ktorá umožňuje montáž brány takmer do všetkých typov stavebných otvorov.

Brána je zložená z pozdĺžne členených sekcií, ktoré pri otvorení brány plynule zachádzajú za alebo nad otvor po vodiacich koľajniciach v závislosti od zvoleného typu kovania. Sekcie sú spojené bezpečnostnými zámkami proti privretiu prstov a vyplnené tvrdenou polyuretánovou penou.

Pevný profil vertikálneho vedenia v tvare U s hrúbkou 2 mm zabezpečuje vysokú torznú pevnosť a zvyšuje priľnavosť panelov k bočnému tesneniu. Profil je zároveń doplnený inovovaným dvojitým tesnením, ktoré zvyšuje vodeodolnosť brány a znižuje jej prievzdušnosť.